GetOut - Ограбление Музея
Dizains
Sižets
Daudzveidība
Escape Points
10.0Overall Score
Reader Rating: (7 Votes)

Kas Jums ir muzejs? Klusa, samērā garlaicīga pastaiga sestdienas vakarā – vai arī vārti uz pagātnes ģēniju pasauli?

Gidam muzejs ir gaiša zvaigzne ikdienas dzīves tumsības valstībā. Apdrošinātājam – pulvermuca, kas gatava negaidīti uzsprāgt ar neskaitāmām soda naudām un apdrošināšanas saistībām. Apsargam – ērta ligzdiņa ar mīkstu krēslu, kurā ir tik ērti pasnaust pie monitora…

Bet profesionālam laupītājam tā ir šķēršļu josla, kas sastāv no novērošanas kamerām, aizslēgtām durvīm, slepenām pogām, naktī nodevīgi čīkstošiem grīdas dēļiem un sarežģītas elektronikas, kura modri sargā mākslu.

Tieciet galā ar šim pārbaudījumiem, soli pa solim – un muzejs kā ar dunci meistarīgi atvērta pērlenei dalīsies ar Jums savos dārgumos. Laipni lūgti augsti kvalificēto svešu bagātību mednieku šaurajā lokā, kungi!

Vairāk nekā pirms gada kompānija GetOut atvēra savu pirmo istabu – “Nolaupītie”, kas aicināja spēlētājus organizēt savu bēgšanu no ieslodzījuma. Neraugoties uz pieticīgo noformējumu, istaba izcēlās ar milzīgu daudzumu apbrīnojamu un unikālu uzdevumu, no kuriem daudzi nav atkārtoti līdz pat šai dienai, bet tās pārdomātais dizains radīja lielisku padrūmu atmosfēru. Istaba stāstīja savu kinofilmas cienīgo stāstu un palika atmiņā kā teicama spēles vieta.

Laiks gāja. Istabu – slazdu tehniskais un vizuālais līmenis ir spēris soli tālu uz priekšu. Visbeidzot, kompānija GetOut stādīja priekšā savu jaunu veidojumu, kas veltīts augstākās klases laupītājiem – bet vai tā ir spējusi noturēt latiņu uzdotajā augstumā?

Šķiet, tā ir noteikusi jaunu kvalitātes standartu.

Kvesta istaba “Muzejs” piedāvās Jums iejusties profesionāla zagļa ādā un noorganizēt ielaušanos, kas stipri atgādina filmu “Oušena banda”. Muzejs ir aplaupīšanas objekts nebūt ne iesācējam, bet tāpēc veikt uzdevumu Jūs nākat sagatavojušies. Jums rokās ir detalizēts telpu plāns, kas ved uz centrālo galeriju, kā arī neliels melns koferītis, pilns ar zagļu arodā nepieciešamiem instrumentiem. Neesiet slinki un iepriekš iepazīstieties ar inventāru un plānu – vai arī riskējiet vispār neizpildīt uzdevumu, nonākot apsardzes rokās, pirms vēl nav beigušās vērtīgās 60 minūtes…

Istabas noformējums ir praktiski nevainojams, un jau pirmajās spēles minūtēs tiks dzēstas Jūsu šaubas par notiekošā realitāti. Jūsu mērķis ir gaišā izstāžu zāle, kas piekrauta ar slavenām gleznām un savādiem eksponātiem. Žēl, bet profesijas specifika neļauj izmantot galveno ieeju. Ko lai dara, saskaņā ar plānu vismazāk aizsargātā ēkas daļa ir ventilācijas šahta…

Uzmanība pret sīkām, toties svarīgām detaļām, kas izglāba pirmās GetOut kvesta istabas noformējumu, ir izsekojama arī šeit ikvienā telpā, katrā kaktiņā. Istaba ir izveidota ar mīlestību, kvalitatīvi un patiesi reālistiski. Šķiet, ka veidotāji tik tiešām ir piedomājuši pie tā, kā izskatītos telpas reālajā pasaulē – un rezultātam ir ļoti viegli noticēt.

Jums ceļu aizšķērsojošie uzdevumi ir visai atjautīgi un oriģināli. Galvenā īpatnība ir reālistiskā pieeja – sadomātu āķīgu uzdevumu vietā Jums nāksies pieņemt saprātīgus, izsvērtus lēmumus, kas visai līdzinās tiem, ko būtu pieņēmuši Oušena bandas locekļi analoģiskā situācijā. Bez loģiskajiem uzdevumiem istaba nekautrēsies vairākas reizes pārbaudīt arī jūsu fizisko sagatavotību – un tāpēc pirms apmeklējuma pēc iespējas pārdomājiet savu tērpu. Un atcerieties – situācija jebkurā brīdī var kļūt nekontrolējama sakarā ar dalībnieka kļūdu vai neprecizitāti plānā. Šādos brīžos gaisā var sāk ost pēc pulvera…

GetOut, ieturējusi dramatisku pauzi gada garumā, stādīja priekšā veikumu, kas pelnījis skaļus aplausus. Reālistiska pieeja, uzmanība pret sīkām detaļām, oriģinālas mīklas, novatorisms noteikumos, aizraujošs sižets un ikvienā istabas centimetrā jūtamais GetOut stils – kopā tas rada lielisku istabu, kura mums ļoti iepatikās un neapšaubāmi iekļūs Rīgas kvesta istabu zelta panteonā.

One Response

  1. Alex

    Комната непростая, довольно много сложных загадок, однако они сделаны прямо под играющего. Не создается впечатление реалистичности.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.