Mystery House - Комната 1985 - Путешествие в Прошлое
Dizains
Sižets
Daudzveidība
Escape Points
7.6Overall Score
Reader Rating: (6 Votes)

…Laika mašīna ar jums ir izspēlējusi nejauku joku un jūs atmostaties pagātnē. Ir 1985. gads, istabā atrodas melnbaltas fotogrāfijas, uz galda rakstāmmašīna, stūrī silst patvāris. Uz brīdi jūs kavējaties nostaļģijā, bet tad saprotat – jums ir dota tikai viena stunda, lai izkļūtu no pagātnes un nonāktu realitātē.

Mēs nosūtījām divus mūsu dalībniekus pamēģināt izlabot laika mašīnas mehānisma pieļauto kļūdu, kuras dēļ ceļotāji laikā ir apmaldījušies tik tālajā jau 1985. gadā kaut kur Padomju Latvijas teritorijā – „Istabā 1985.” – Ceļojumā pagātnē no Mystery House. Lai atgrieztos atpakaļ, ir nepieciešams palaist datoru, kurš pārvalda laika ceļojumu procesu. Bet kā piemeklēt tam pareizus koordinātas?

Istaba piedāvā pieskarties atmosfērai, kura ir zināma pēc vecajām fotogrāfijām un omulīgajām jaunatnes atmiņām, bet kādam – tikai pateicoties slavenajai kinofilmai „Dienesta romāns”. Rokas somiņas, vecie skapji ar tradicionālām servīzēm, dekoratīvie koka paneļi ar ziedu attēliem, vecmodīgais telefons ar numuru disku… Šķiet, ka tam trūkst tikai apjomīga akvārija ar sarkanajām neļķēm, kuru nabaga klerks uzdāvinājis savai priekšniecei. Istaba ir noformēta rūpīgi, akurāti, omulīgi un raisa vieglu nostaļģiju.

Šeit, starp albūmiem ar markām, uz atslēgu aizslēgtām kastītēm un propagandas plakātiem, ir apslēpta parole, ar kuras palīdzību var atgriezties mājās. Visi uzdevumi ir secīgi, vienkārši, bet atslēgas mīklu risināšanai – skaidras un saprotamas, gluži kā viss tajos nesarežģītos laikos. Istaba neparedz vairākas paralēlās meklēšanas līnijas. Daudzu gājienu risinājumus, kurus tik ļoti mīl Mystery House te nav – katrs notikumu gaitā atrastais priekšmets tiek izmantots gandrīz uzreiz un ved tālāk.

Orientēties istabā divatā ir viegli, mīklas – loģiskas, to skaits – liels. Tas sagādāja daudz mazu prieciņu – katra atrastā atslēga un atvērtās durtiņas stiprināja ticību sev un pamudināja iet tālāk.

“Istaba 1985 – Ceļojums uz Pagātni” visai labi derēs pirmajai iepazīšanai ar Escape The Room tipa kvestiem. To var ieteikt jauniņiem spēlētājiem, ģimenēm ar aktīviem bērniem un nelielām kompānijām, tādām kā mūsu izmēģinātāju pāris.

Leave a Reply

Your email address will not be published.