Jebkurš vērtējums – ir subjektīvo viedokļu paušana. Atzinība un augstākā balle nevar garantēt to, ka no spēles tiek gūta bauda, bet zemais vērtējums nekļūs par zaudētā vakara apzīmējumu.

Iemesls tam ir vienkāršs – visi cilvēki ir dažādi, ar savām gaumēm un domāšanas stilu. Nedrīkst paredzēt to, kādas emocijas un iespaidus istaba izraisīs cilvēkam.

Tad kāpēc mēs ievadām savu vērtējumu sistēmu? Lai apmeklētājs, atvērot mājas lapu, varētu ātri izprast mūsu attieksmi pret aprakstāmo vietu un, iespējams, pieņemt lēmumu sev pašam, vai turpināt tās izpēti vai arī viņam pietiks ar šo nelielu uzziņas informācijas devu.

Vai ticēt mūsu viedoklim? Katram būs jālemj par to pašam.

Mēs ilgi strīdējāmies par katru no punktiem, daudzus atmetām procesa gaitā kā pārlieku personīgus un specifiskus, kaut kas, kas izturēja pārbaudījumu ar kritiku arī palika. Piemēram, Jūs neatradīsiet te tādu jēdzienu kā „Sarežģītība”. Kāpēc tā? Apspriešanas gaitā mēs uzzinājām, ka neizdodas precīzi noformulēt, kāda istaba no visām ir vienkārša vai sarežģīta – šī īpašība sastāv no virknes citu īpašību, katra no tām pati par sevi rāda nelielu šī kritērija daļu.

Kā lasīt šo sistēmu? Izsekosim cauri visiem punktiem.

DIZAINS – istabas vizuālā noformējuma izvērtējums. Vai ir patīkami atrasties radītajās dekorācijās? Vai tie atbilst aprakstāmajam stāstam?

SIŽETS – šķiet, viskomplicētākais no visiem parametriem. Tas apraksta, cik interesants un oriģināls ir stāsts, ko spēles gaitā pastāsta Jums – turklāt šis parametrs atbild vēl par uzdevumu secību un loģiskumu. Labi pārdomāta istaba neliks Jums nevienu reizi ķerties pie rācijas, lai jautāju pēc palīdzības – uzdevumi uzpeldēs paši no sevis, viens pēc otra, secīgi un vienmērīgi atklājot sižeta notikumu kamolu un attīstot stāstījumu. Praktiski visi gadījumi, kuros mums vajadzēja prasīt pēc palīdzības, bijuši ārā no stāstījuma līnijas un tāpēc bija visai neskaidri un neacīmredzami.

Tas līdzinās starpībai starp labu un sliktu detektīvromānu – kvalitatīvā grāmatā Jūs paši sekosiet teksta rindiņām, apdzenot to ar savām domām un patstāvīgi izsekojot noziedznieku, bet vāja grāmata slēps no Jums stāstījuma detaļas, cenšoties pārsteigt Jūs pašās beigās un tādā veidā nereti izraisa Jūsos pelnītās dusmas – jo Jums atņēma iespējas un tiesības palīdzēt detektīvam viņa izmeklējumā, deleģējot Jums tikai fināla atrisinājuma novērotāja lomu.

DAUDZVEIDĪBA – cik dažāda spektra uzdevumi ir piedāvāti istabā. Vai no Jums būs prasīts atvērts piecus seifus pēc kārtas – vai arī, lai veiksmīgi izietu kvestu, Jums būs nepieciešams vadoties ar telpas plānu atrast slepenu grīda dēli, salīdzināt dažādus pierādījumus, lai iegūtu aizdomās turamā vārdu un nospēlēt nelielu muzikālo fragmentu, kas ir aizšifrēts krāsu rēbusā?

ESCAPE POINTS – cik daudz uzdevumu Jums būs piedāvāts izpildīt vienas istabas ietvaros. Dažās vietās visa darbību ķēde aizņem tikai 5-10 soļus, dažreiz – no vairāk kā 50 darbībām. Liels skaits uzdevumu, pirmkārt, padara procesu sarežģītāku un garāku, un bez tā – obligāti priecē ar progresa sajūtām no pildāmajiem uzdevumiem. Parasti, spēlēt istabās ar lielu uzdevumu skaitu – ir emocionāli vienkāršāks process, jo katrs panākums uzmundrinās Jūs.

KOPĒJAIS VĒRTĒJUMS ir tikai augstākminēto parametru summa.

Vēlaties izvēlēties ārēji un iekšēji lielisku istabu-mīklu? Droši uzskaties kopējo vērtējumu par mūsu spriedumu un ieteikumu.

Jūs pirmo reizi piedalāties spēlē un Jūs vēlaties, lai Jūsu pirmā pieredze būtu patīkama? Šis vērtējums iederēsies tieši Jums – ar atrunu, ka labāk ir izvēlēties istabu ar ne pārāk augstu vērtējumu mīklu dažādībā un Escape Points.

Jūs jau izmēģinājāt vairākas istabas un tagad vēlaties pakutināt sev nervus ar taimeru, kurš skaitīs pēdējās sekundes? Nepievērsiet uzmanību atzīmei Dizainā un, varbūt, daļēji nepievērsiet uzmanību Sižetam, par labu visiem pārējiem parametriem – un Jūs uzzināsiet, kā tas ir un kas liek sirdij pukstēt ātrāk, bet rokām svīst – tikai no vienām atmiņām par piedzīvotajiem izmēģinājumiem.

Bez tam, mēs esam izveidojuši atsevišķu bloku uz galvenās lapas ar dažādu specifiku.

Labās vietas pirmajam apmeklējumam ir izvietotas sadaļā „Jauniņajiem”, bet galvu reibinošie uzdevumi – sadaļā „Sarežģītie”.
Augstākminētais ieteikumu saraksts – tās ir istabas, kuras spēja nopriecēt mūs no visām iespējamām pusēm un aspektiem – mūsu zelta „slavas” panteons.

Novēlam Jums patīkami pavadīt laiku, draugi!

Leave a Reply

Your email address will not be published.