riddler

Kā spēlēt? Šajā nelielajā rakstā mēs mēģināsim pastāstīt, ko Jūs varat sagaidīt no klasiskā Escape Room kvesta. Mēs neatklāsim noslēpumus, nedosim padomus, kā labāk tikt galā ar vienu vai citu uzdevumu – mēs vienkārši nosauksim kopīgos principus, uz kuriem, mūsuprāt, arī balstās šī atpūtas veida jautrība, un kas palīdzēs Jums saņemt maksimālo prieku no pavadītā laika.

Pirmais nosacījums – nemeklējiet sarežģītus risinājumus. Jums vienmēr būtu jāatceras, ka istaba ir domāta viduvējām spēlētājam un tikt galā ar trešās pakāpēs vienādojumiem neviens Jums neprasīs. Ieteicamais variants – iet no vienkāršā uz sarežģīto, neapstāties pie viena varianta, kuru nesanāk ātri un veiksmīgi pielietot. Uzdevumu risināšanā ļoti svarīgs ir komandas darbs, vairāki viedokļi vienmēr ir labāki par vienu vienīgu. Vissliktākais variants būtu atstāt spēles dalībnieku vienu pašu, tiekam galā ar sarežģīto problēmu, bez citu palīdzības. Praktiski katrā kvestā, ir atrodami arī ļoti vienkārši risinājumi, kurus cilvēks, kurš ir noskaņojies sarežģītiem uzdevumiem, vai nu vispār var tos neatrisināt, vai nu tiem veltīs pārāk daudz laika.

thematic_14
thematic_1

Otrs svarīgais veiksmes nosacījums – komunikācija starp komandas dalībniekiem. Jums neiztikt bez tās – būtu jāstāsta pārējiem komandas dalībniekiem par visiem atrastajiem priekšmetiem un atrisinātajiem uzdevumiem un tas varētu kļūt par labu praksi. Svarīgi, lai procesa kopaina būtu katram spēles dalībniekam – citādi situācijas, kad kāds mēģina atvērt jau atvērto skapi, var sabojāt Jūsu komandai gala rezultātu un kopējo sajūtu. Protams, ka dažreiz sekot līdzi visam, kas notiek apkārt, ir diezgan grūti un vairākus uzdevumus var risināt paralēli, bet ja Jūs jūtat, ka nav progress, mēģiniet pārliecināties, ka visiem ir visa informācija, kā arī un uztaisiet prāta vētru. Parasti kvestā katrs priekšmets tiek izmantots vienu reizi, nav jāmēģina atrisināt visus uzdevumus ar skrūvi nr.42, bet tāpat arī ir jāatceras, ka gadās arī izņēmumi. Dalieties ar emocijām no atrisinātiem pužļiem, palīdziet viens otram – tieši tas ir galvenā Escape Room vērtība. Nav tik svarīgi, kādu laiku rādīs hronometrs pie izejas – galvenais, lai katrs spēlētājs izjustu izvēlētā piedzīvojuma atmosfēru un sižetu.

Pēdējais punkts nosacījumu sarakstā, bet ļoti svarīgs – nav jāpielieto spēks, nav jācenšas sadalīt daļās, vai censties atvērt neatveramo, vai arī taisīt kādas citas destruktīvas darbības istabā. Jāatcerās, ka visus uzdevumus, kurus Jūs sastapsiet ceļā, var atrisināt diezgan vienkāršā veidā, ar kuriem tiktu galā arī 12 gadīgais bērns. Viss inventārs, no kura sastāv kvests, parasti tiek izstrādāts ar istabas turētāju rokām un ātri salabot vai samainīt to nesanāks. Cieniet cilvēku laiku un darbu, jo tad mums visiem būs iespēja apmeklēt daudz dažādu istabu, atrisināt vairāk mīklu un saņemt vairāk prieka. Lai Jums veicās Jūsu piedzīvojumos!

thematic_9